دبیرستان پسرانه سادات (متوسطه دوره دوم) اداره آموزش و پرورش ناحیه 5 استان اصفهان

 

  

مجتمع فرهنگی آموزشی سادات

از مقطع پیش دبستانی تا پایه دوازدهم مشغول فعالیت است.

همواره از خداوند منان درخواست نموده ایم که توفیق خدمت و تحقق اهداف عالیه موسسین را به ما عطا فرماید. 

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

اموزش مجازی Adobe connect

نرم افزار Adobe Connect علاوه بر قابلیت اجرا روی ویندوز و مکینتاش، برای دستگاه های موبایل اندروید و iOS نیز وجود دارد که می توانید در همین صفحه دانلود کنید و برای یادگیری نحوه استفاده از آن نیز با توجه به دستگاهی که می خواهید با آن متصل شوید، از بخش های زیر مطالعه نمایید.

ضمنا توجه کنید که قبل از باز کردن این نرم افزار بایستی میکروفون (یا هندزفری برای موبایل) را به دستگاه متصل نموده باشید و با ضبط صدا به صورت آزمایشی، از عملکرد آن مطمئن شوید. سپس نرم افزار Adobe Connect را باز کنید.

نکته بسیار مهم: اگر در این نرم افزار خواستید فارسی تایپ نمایید برای حرف “ی” بایستی از کلیدهای
Shift+X
استفاده نمایید تا ی عربی تایپ شود و صحیح ارسال شود. پس پینهاد میکنیم که به صورت Finglish! تایپ کنید.

دانلود نرم افزار

دانلود اصلاح کیبورد فارسی

چنانچه از نرم افزار استفاده نمیکنید گزینه و میخواهید از خود مرورگر استفاده نمایید درصورت باز نشدن کلاس گزینهClassic view انتخاب شودویندوز

ابتدا نرم افزار مربوط به ویندوز را دانلود و نصب نمایید (دقت کنید که در صفحه ی پایانی نصب، بهتر است که هر دو گزینه را تیک بزنید و سپس Exit کنید):

اکنون آیکون برنامه روی فضای دسکتاپ آماده است و می توانید اجرا کنید تا با صفحه زیر مواجه شوید. اما دقت کنید که حتما قبل از ورود به نرم افزار ادوبی.کانکت بایستی میکروفون خود را به سیستم متصل نموده و تست کنید. سپس برنامه ادوبی کانکت را از روی دسکتاپ اجرا نمایید. در صورتی که پس از ورود به کلاس، میکروفون را متصل کنید، میکروفون کار نمی کند!

هر سوالی که برنامه از شما بپرسد درباره اتصال میکروفون پاسخ مثبت دهید (Yes, Allow, Broadcast)

در بخشی که از شما URL خواسته شده است بایستی همان آدرس جلسه (کلاس) را  – که توسط معلم راهنما در شبکه های اجتماعی بیان شده است – کپی نمایید.

به عنوان مثال آدرس کلاس  دهم1   adobe.sadatschool.ir/class101  است.

در صورتی که آدرس را به درستی وارد نموده باشید به صفحه ی زیر منتقل می شوید که برای ورود به کلاس بایستی اطلاعات کاربری را وارد نمایید.

به صورت پیش فرض برای دانش آموزان همان نام کاربری و رمز سامانه همکلاسی قرار گرفته است

پس از ورود، چند صفحه به صورت آموزشی برای شما نمایش داده می شود که می توانید روی دکمه Next کلیک کنید تا رد شود و آن را ببندید …

اکنون با چنین صفحه ای مواجه می شوید:

شماره ۱: وقتی سبز است یعنی بلندگو (speaker) سیستم شما فعال است و می توانید روی فلش کنار آن کلیک کنید و با دکمه Adjust میزان صدا را کم و زیاد کنید.

شماره ۲: وقتی سبز است یعنی میکروفون سیستم شما را شناخته است و مشکلی در اتصال ندارد. حالا شما می توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید اما تا وقتی که علامت میکروفون روبروی نام شما قرار نگیرد (مانند بخش شماره ۵) صدای شما وارد فضای کلاس نخواهد شد. حتما روی فلش کنار آن کلیک کنید و با دکمه Adjust میزان صدای میکروفون را در حد ۹۰% کنید.

شماره ۳: اگر سوالی از معلم دارید، روی گزینه Raise Hand کلیک کنید (بدیهی است اگر میکروفون را قبل از ورود به نرم افزار ادوبی.کانکت وصل نکرده باشید، میکروفون شما کار نمی کند و معلم صدای شما را نمی شنود!

شماره ۴: بخشی است که محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط معلم و یا میزبان را نمایش می دهد.

شماره ۵: نشان می دهد که آیا اجازه استفاده از میکروفون به شما داده شده است یا خیر.

شماره ۶: کیفیت اتصال سیستم شما به فضای کلاس را نشان می دهد که باید همیشه سبز باشد تا اتصال با کیفیت مطلوب ایجاد شود.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...